Chceš SE spřátelit .. AFÍKOVAT.... potřebuješ komíky .. písni sem ..

Nábor AFFiků =D


Reklamy sem!
Gooood stránky pro adoptování pixelek: ZDE
Blogové narozeniny: 15.8. (2007)
majitelka (téja) je: Offline
správkyně (Lůca) je: Offline

Jaké barvy ti sluší???

15. srpna 2007 v 19:26 | terka |  pro holky(rady)
K tomu, abychom rozpoznali, jaké barvy nám sluší, v jakých odstínech nejlépe vynikneme a budeme působit příjemně, slouží barevná typologie. Zkušený typolog podle určitých klíčů určí paletu barev, která je ti šitá na míru. Pokud potřebuješ najít svůj styl či změnit svou image výběrem vhodných barev oděvů, doplňků, líčení a účesu, může ti pomoci zkušená typoložka. Najdeš tak sebe samu a budeš si jistá, že to, jak se oblékátš a jak vypadáš, ti stoprocentně sluší.
Barevná typologie vychází z teorie, že každý člověk se dá podle barvy pleti, očí a přirozené barvy vlasů jednoznačně zařadit do jedné ze skupin barev, pojmenovaných podle čtyř ročních období. Ke každému typu náleží paleta jistých barev, od níž se odvozují barvy pro oblečení, líčení a vlasy. Tyto barvy mají účinným způsobem zvýraznit přednosti toho kterého typu.
A podle čeho se určuje konkrétní barevný typ? Vycházej z barvy své pleti, očí a přírodní barvy vlasů. Zkus se sama zařadit a vyzkoušet, co ti sluší.

JARNÍ TYP

Pleť mívá tyto odstíny: nažloutlá, broskvový nádech, zlatavá, teple zbarvená, slonovinový odstín, maximálně do růžova, nikdy ale nemá namodralý podtón. V rozčilení se na tváři i na krku objeví červené skvrny, často zčervená celá tvář. Jarní typy nemívají kruhy pod očima. Rty bývají jemně červené. Vlasy jsou nejčastěji blond se zlatým podtónem nebo světle hnědé.
Co ti sluší?
Z barev se k tobě nejvíc hodí červená, trávově zelená, žlutá, oranžová, broskvová, meruňková a lososová. Všechny barvy mají být teplé - ostré, veselé, jasné, svítivé, světlé. Vyvaruj se všech tmavých barev.
Něžné kouzlo žen jarního typu si žádá jemný, přirozený make-up. Ideální je transparentní make-up, např. tónovací krém barvy slonové kosti nebo žlutavě béžové. Oči zvýrazníš něžnými pastelovými stíny s perleťovým leskem - růžový, zelený, šedý. Na rty postačí bezbarvý lesk.
Co se šperků a doplňků týče, sluší ti zlato nebo žluté perly, jantar, polodrahokamy v teplých odstínech, decentní lesk, přírodní barvy, slonovina, nebarvené dřevo, kůže.
Z oblečení vyzkoušej zdrženlivé klasické střihy, malé až středně jemné vzory. Ideální kombinace dvou základních barev do šatníku jarního typu: světle modrý kostým, plášť v barvě velbloudí srsti a k tomu krásná, zářivě bílá blůzka.

LETNÍ TYP
Pleť je křehká, světlá, průhledná, modravá, prosvítají i žilky, často bývají kruhy pod očima. Charakteristickým znakem jsou většinou nevýrazné oči šedomodré nebo šedohnědé barvy. Rty mají chladný růžový odstín. Barva vlasů má odstíny: středně hnědá, popel, platina, šedá.
Co ti sluší?
Letní typy mohou barvami hýřit, pokud působí chladně. Jejich většinou výraznějším pigmentem obdařená pleť po intenzivnějších tónech přímo volá. Zářivá barva rtěnky a lesklé barvy pro make-up na očích působí jako ušlechtilý kontrast k popelavě světlým nebo hnědým vlasům. Ženy letního typu mohou snáze než jiné působit tu velmi přirozeně a sportovně (jen s trochou denního krému a rtěnky), jindy vysloveně elegantně (s přepudrovaným make-upem a pečlivě nalíčenými rty).
Ze šperků ti sluší - bílé zlato, stříbro, cín, růžové a modré perly, barevné lakované dřevo, plasty, náramky, kameny matné až lesklé, ne však příliš blýskavé.
Oblečení vol romantické i decentní, klasické, chladné a tlumené. Vzory drobné, jemné, maximálně středně velké.

PODZIMNÍ TYP
Pleť bývá teple béžová, průsvitně světlá, trpí na úpal, bývá citlivá. Bílá pokožka s pihami i bez. Rty jsou přirozeně sytě červené, vlasy zrzavé, červené, měděné, blond, hnědé do rezava, vždy s červeným nebo zlatým nádechem. Vlasy jsou velmi husté, nos směřuje většinou nahoru, špičatá brada, často trojúhelníková tvář. Obočí stejné jako vlasy, řasy mohou být i světlejší.
Co ti sluší?
Vhodné barvy jsou teplé - zemité, těžké, tmavší odstíny padajícího listí. Nejvhodnější je khaki.
Oči krásně zvýrazní zemité teplé tóny očních stínů, ale nanášejte je lehce. Hodí se zlatá, oříšková, medová barva, též sytá khaki, z modré palety sytá s červeným podtónem, tyrkysová. Řasenky černá a hnědá. Pro rty zvol matnou meruňkovou rtěnku nebo hnědý lesk, který působí svůdně.
Šperky a doplňky - matné, nevýrazné, drsné, méně lesklé, želvovina, sláma, kůže, přírodní, matně leštěné kameny. Nevhodný je štras. Večer vyniknete v elegantních látkách.
Tomuto typu sluší oblečení ve folklorním stylu, syté exotické materiály, vzory malé až velké - záleží na typu postavy a kontrastu daného vzoru (je-li ostrý kontrast, volte malý vzor, při jemném a nevýrazném kontrastu můžeš použít vzor velký).

ZIMNÍ TYP
Pleť je bledá, křehká, průhledná, porcelánová, béžová, bílá, olivová, světle růžová, černá a žlutá. Spodní tóny jsou vždy chladné do modra. Oči bývají často jednobarevné, bělmo většinou až domodra, často velmi výrazné a husté řasy. Rty bývají narůžovělé nebo modravé. Vlasy černé, hnědé, modročerné, většinou brzy šedivějí.
Co vám sluší?
Vhodné barvy jsou studené - syté, jasné, zářivé, ledové, kontrastní. Dále stříbřité lesklé tóny, čistá bílá a černá.
Co se týče líčení, ledově modré oční stíny, nanášené s mírou, rozzáří váš pohled. Hodí se i neutrální béžové stíny a šedá, pěkně vypadá černá nebo šedá linka konturovací tužkou. Zimnímu typu sluší výrazně červená rtěnka, též fialové odstíny a růžová - od starorůžové po stříbřitou.
Šperky a doplňky - hladké, lesklé, nápadité, extravagantní, bílé zlato, platina, stříbro, nedbalá elegance, cín, černé a modré perly. U oblečení volte vzory květinové, tečky, pruhy a geometrické vzory.
U výjimečně výrazných typů (zvlášť u mladých lidí) je možné použít některé barvy jara (výrazné odstíny zeleného jablka, zářivě oranžová), studeně zabarvené drahokamy, štras.
 


Komentáře

1 lůonkghi mk lůonkghi mk | E-mail | 21. ledna 2008 v 18:14 | Reagovat

ljůdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama