Chceš SE spřátelit .. AFÍKOVAT.... potřebuješ komíky .. písni sem ..

Nábor AFFiků =D


Reklamy sem!
Gooood stránky pro adoptování pixelek: ZDE
Blogové narozeniny: 15.8. (2007)
majitelka (téja) je: Offline
správkyně (Lůca) je: Offline

SUDOKU a pravidla k němu

1.Sudoku

29. srpna 2007 v 9:50 | terka
Sudoku
  1. do komentářů zkopíruj tuto sudoku (ctrl-c)
  2. poté začni doplňovat
  3. až jí vyplníš napiš své jméno
  4. kolik ti je
  5. líbí se ti můj blog
  6. Jak ho mám vylepšít
!!!!TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!

Pravidla k sudoku

29. srpna 2007 v 9:45 | terka
Cílem Sudoku je umístit čísla v rozsahu 1 až 9 do políček herní plochy, kterou tvoří čtverec obsahující 9 menších čtverců. Velmi důležité je, že se v žádném z 9 čtverců, řádku a ani sloupci nesmí opakovat žádné z čísel. Jinak řečeno v každém z řádků, sloupců a menších čtverců musí být všechny čísla 1 až 9.
Zde je příklad jak může takové vyřešené Sudoku vypadat:
Ukázka vyluštěného Sudoku
A jak tedy při "luštění" Sudoku postupovat? No na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Sudoku je logická hra a doplňování jednotlivých čísel do Sudoku je založeno čistě jen na logice. Neexistuje žádný způsob výpočtu, kterým bychom přišli na to, zda tam patří to, či ono číslo. Jednoznačné je jen to, že si musíte vybrat určité číslo, které byste chtěli doplnit do určitého pole (tento výběr vzniká většinou na základě toho, zda se to číslo nachází již v jiném čtverci) a poté odvozujeme pozici tohoto čísla ve čtverci (právě na základě hodnot v jiném čtverci).
Zde je ukázka jak můžete při "luštění" Sodoku například uvažovat:
Ukázka vyluštěného Sudoku
V této ukázce jsem si vybral, že zkusím doplnit jedničku do čtverce vlevo dole a to na základě toho, že ve čtvercích nad ním již jednička je. Tím mi odpadly sloupce v kterých již jednička být nemůže a zároveň mi zbyly dvě volná políčka nad sebou, kde jednička být může. Ale protože je jednička i ve čtverci napravo, mohl jsem vyloučit i řádek, ve kterém se tato jednička nachází. Po logické úvaze mi zbylo jediné pole, kde jednička může být.
 
 

Reklama